Sokak problémája hogy a bútor kárpit tisztítás után nem szárad, bedohosodik rossz szagú lesz. Ennek veszélye főleg ősszel szokott lenni amikor már hűvösebbek a napok de még nincs fűtés.
Sokan ezért nem is rendelnek kárpittisztítás szolgáltatást mert félnek ettől a problémától. Van az úgy hogy a kanapénkat baleset érte ezért évszaktól függetlenül a soron kívüli kárpittisztítás nagyon fontos hogy ne száradjon bele a folt. Én mindig ezekkel a jó tanácsokkal látom el megrendelőimet.
1. A kárpittisztító folyadék minősége nagyon fontos.
Válassz olyat amiben száradást gyorsító adalék van, vagy szólj olyan kárpittisztítással foglalkozó vállalkozónak aki ilyet használ. A Vanish erre nem alkalmas! Sajnos a boltok választéka nem igen nagy e téren.
2. Szellőztető párátlanító berendezések amik segíthetik a bútor kárpit tisztítás utáni száradását.
Klíma
A mai modern klímákon már megtalálható ez a funkció: DRY. Sajnos ez a megoldás elég energia igényes de elég csak pár órát használni.
Páramentesítő készülék
Energiatakarékosabb megoldás mint a klíma az összegyűjtött folyadék egy tartályba landol. A mobil páramentesítő készülékek minden korábbinál kedveltebbek, hiszen segítségükkel a felesleges nedvesség kiszűrhető a levegőből.
Ventilátor vagy ventilátoros hősugárzó
A nyáron használt ventilátor ad egy bizonyos légmozgást ami elősegíti a száradást, egy fokkal hatékonyabb a meleg levegőt fújó hősugárzó. Fontos hogy ne legyen fegyügyelet nélkül mert tüzet okozhat,
Sokat segít még a sima gyakori rövid ideig tartó szellőztetés, vagy ezeknek az együttes kombinációja.
ma
3. Kárpitozott bútorainkat ne hagyjuk nagyon elkoszolódni.
Amikor elhanyagolt kanapét tisztítunk sokkal jobban el kell áztatni a bútor szövetét ezért nehezebben fog megszáradni. Ajánlatos évente legalább 1 alkalommal tisztítani, vagy ha baleset éri a foltot rögtön nedves ruhával kidörzsölni majd egy száraz törölközővel felitatni a nedvességet.
A több módszer eggyüttes használata vagy kombinációja hozza meg a legjobb eredményt.
0 hozzászólás